Першотравенськ. Комунальний дошкільний навчальний заклад "Білочка"

   





www.radiobells.com #radiobells_script_hash
Слушать онлайн радио

Абетка безпеки

 

З 23.04.2018р. по 27.04.2018р. у дошкільному закладі пройшов Тиждень безпеки дитини та Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності, 03 травня 2018 року День ЦЗ та об’єктового тренування. 

     

     

         

Основні цілі та завдання Дня цивільного захисту:

- практична перевірка здатності дітей грамотно і чітко діяти з метою захисту свого здоров’я та життя у надзвичайних ситуаціях;

- виховання впевненості дошкільників у ефективності заходів, що проводяться цивільним захистом;

- формування та розвиток у вихованців високих морально-психологічних якостей: відваги, мужності, витримки, ініціативи, спритності, здатності самовіддано виконувати  завдання цивільного захисту.

27 квітня 2018 року у закладі - круглий стіл з педагогами закладу з нагоди Дня охорони праці під девізом «Захищене і здорове покоління». У Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, в Україні відзначають День охорони праці. Цього року Міжнародною організацією праці визначено девіз Дня охорони праці – «Захищене і здорове покоління».

Цей девіз збігається із завданнями і метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня.

Забезпечення гідних і безпечних умов праці передбачено в Національній доповіді Уряду України «Цілі сталого розвитку: Україна», що була представлена 15 вересня 2017 року. У цьому документі визначено показники досягнення цілей сталого національного розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів і принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни.

Одна із цілей – гідна праця та економічне зростання, її реалізація в інтересах молодого покоління потребує узгодженого комплексного підходу до викорінення дитячої праці та популяризації культури профілактики безпеки і гігієни праці.

З 24.04.2017р. по 28.04.2017р. у дошкільному закладі пройшов Тиждень безпеки дитини та Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності, 27 квітня 2017 року День ЦЗ та об’єктового тренування. Протягом Тижня здійснювалась посилена робота з навчання дітей правилам безпеки. В рамках цього Тижня педагоги дошкільного навчального закладу розширювали  та поглиблювали знання дітей про основи безпеки життєдіяльності, різного роду надзвичайні ситуації та правила поведінки під час їх виникнення, безпеку у повсякденному житті, ведення здорового способу життя тощо. Проведена роз'яснювальна робота серед батьків вихованців за допомогою індивідуальних, групових та наочно - письменних форм роботи. Була обладнана виставка літератури та дидактичних посібників, розміщена інформація з даного питання в батьківські куточки. Проведено засідання круглого столу на тему: «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

З дітьми проведені: Читання художніх творів, бесіди, ігри, заняття, розгляд ілюстративного матеріалу  з даного питання.  (Пройшов Конкурс малюнків серед вихованців ст. гр. «Охорона праці очима дітей».  Переможці: Єремєєва Тетяна, Домнішор Софія, Генералов Артем, Назаренко  Тимофій. Тематична спортивна розвага «Лісова школа безпеки» - вихователь Богданова Н.М., інстр. з фіз. культури – Новосьолова Г.Л., музкерівник – Чарчян Н.О.). Перегляд мультфільмів з безпеки життєдіяльності, заняття «Вогонь друг – вогонь ворог» (Маковецька І.М., Черник О.Г.).

З 24.04.2017р. по 28.04.2017р. у дошкільному закладі пройшов Тиждень  охорони праці з нагоди Всесвітнього дня охорони праці під девізом «Удосконалення  збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

На виконання розпорядження міського голови від 21.04.2017 р. № 126-р «Про затвердження плану заходів щодо підготовки та проведення в місті Першотравенську Тижня охорони праці у 2017 році» в рамках Всесвітнього дня охорони праці, керуючись Указом Президента України від 18.08.2006 р. № 685/2006 «Про День охорони праці», Законом України «Про охорону праці», наказу міського відділу освіти № 105 від 24.04.2017р. та з нагоди святкування Всесвітнього дня охорони праці, у закладі з 24.04.2017р. по 28.04.2017р. проведено Тиждень охорони праці  під девізом  «Удосконалення  збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».

   Розміщена в приміщенні закладу інформація щодо проведення заходів про відзначення Всесвітнього дня охорони праці  під вищеназваним девізом. Була обладнана виставка літератури та дидактичних посібників із питань охорони праці. Організовано та проведено засідання круглого столу під вищеназваним девізом. Розміщена інформація з даного питання в батьківські куточки. Проведена роз'яснювальна робота серед батьків вихованців за допомогою індивідуальних, групових та наочно - письменних форм роботи. 

 

 

 

    Щороку 28 квітня, з метою сприяння  попередженню нещасних випадків і захворювань на  робочому місці в усьому світі, Міжнародна  організація праці відзначає Всесвітній день охорони  праці.

 В усіх регіонах світу уряди, профспілки, організації  роботодавців та спеціалісти-практики у сфері  охорони праці організовують заходи з відзначення Дня охорони праці.

«Стрес на робочому місці: колективний виклик» – такий девіз Всесвітнього Дня охорони праці у 2016 році.

Міжнародна організація здоров’я (World Health Organisation) відносить стрес до основних хвороб, небезпечних для здоров'я людини у XXI  столітті. Проблема стресу існує в багатьох країнах.

За інформацією страхової компанії St.Paul Fire and Marine Insurance Co,  проблеми на роботі викликають захворювання частіше, ніж будь-які інші стресові фактори, такі як фінансові або сімейні проблеми.

Стресовий вплив може стати і у багатьох випадках стає причинами виникнення небезпечних ситуацій, аварій і нещасних випадків на виробництві.

Як сформувати культуру управління стресом на робочому місці, чи потрібно боротися з ним, як мінімізувати його вплив, як створити сприятливі умови праці на робочому місці – відповіді на ці та інші запитання педагоги закладу сформульовали під час засідання круглого столу.

 

 

 

 

ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ У КДНЗ

 

Норматично-правова база 
з питань цивільного захисту:

 

Цивільний кодекс України

Розпорядження КМУ "Про підписання Угоди між Урядом України та Урядом Австралії про співробітництво в галузі використання ядерної енергії в мирних цілях"

Закон України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення"

Закон України "Про охонону навколишнього природного середовища"

Закон України "Про правовий режим надзвичайного стану"

Постанова від 8 липня 2015 р.№ 469 "Про затвердження Положення про спеціалізовані служби цивільного захисту"

Постанова КМУ "Про затвердження Порядку навчання населення діям у НС"

Постанова КМУ "Про затвердження Порядку функціонування добровільної пожежної охорони"

Постанова КМУ від 23 жовтня 2013 № 819 "Про затвердження Порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту"

Постанова КМУ "Про затвердження Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру"

Постанова КМУ від 09.01.2014 № 11 "Про затвердження Положення про єдину державну систему цивільного захисту"

 

 

Як  діяти у випадку теракту, бомбардування

або артобстрілу

Якщо  обстріл почався раптово:

 

1. Лягайте на підлогу або землю накрийте голову руками.

2. Ніколи не стійте біля вікон, навіть якщо вони зачинені.

3. Не піднімайтеся вище підвіконня.

4. Найнадійніше місце в квартирі – це ванна кімната.

5. На вулиці спробуйте знайти будь-яке найближче укриття.

Почувши звуки сирени необхідно:

1. Включити телевізор, радіоприймач.

2. Уважно прослухати повідомлення про обстановку, що склалася та порядок дій.

3. Тримати всі засоби оповіщення постійно включеними на весь період ліквідації   

    надзвичайної ситуації.

4. Діяти відповідно до отриманої інформації.

Перед виходом з квартири необхідно: 

1. Відімкнути електроживлення, газопостачання, воду.

2. Взяти з собою необхідні речі та документи.

3. мати на поготові та взяти з собою пляшку з водою, запас їжі, теплі речі.

4. Зачинити вікна та двері в квартиру.

5. Перейти в найближче тимчасове укриття.

У разі евакуації при собі мати:                                    

Паспорт, військовий квиток,документ про освіту, трудову книжку або пенсійне посвідчення, свідоцтво про народження, гроші і цінності, продукти харчування і воду на 3 доби, постільну білизну, необхідний одяг і взуття, аптечку, засоби освітлення (загальною вагою не більш як 50 кг на кожного члена сім’ї). Дітям дошкільного віку вкладається у кишеню, або пришивається до одягу записка, де зазначається прізвище, ім’я та по-батькові. Бажано все це приготовити  завчасно.

Найкращі для укриття місця: 

Приватний сектор (підвали приміщень, будівель, погреба);

Підвальне приміщення житлових будинків;

Канава, траншея або яма;

Оглядова яма гаража (підвал);

Каналізаційний колодязь;

Яма – «воронка», що залишилася від попереднього обстрілу;

Не використовуйте для укриття: 

Території, ближче 30-50м. від багатоповерхових будинків;

Стіни офісів чи вітрини магазинів;

 

Телефони екстреної допомоги:

Служба НС – 101, 7-22-27;

Міліція – 102, 7-20-34;

Медична допомога – 103;

СБУ в м. Павлоград – (05633)6-01-20;

25.02.15р. у дошкільному закладі відбулася зустріч працівників закладу та батьків вихованців із старшим лейтенантом служби цивільного захисту головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області – Маляренко Віталієм Олександровичем, який провів бесіду про правила поводження із вибухонебезпечними  предметами, знахідками часів війни та надав рекомендації щодо дій населення за сигнальними оповіщеннями і складних ситуаціях.

     

Детальну інформацію про надзвичайні ситуації та інструкції дій кожної людини при їх виникненні можна переглянути на сайті ДСНС

 

 

 

    

 

     

     

     

З метою попередження надзвичайних ситуацій, загострення уваги на необхідності дотримання основ безпеки життєдіяльності у дошкільному закладі з 22.04.14р. по 26.04.14р. був проведений «Тиждень знань основ безпеки життєдіяльності та охорони праці».

  Мета проведення Тижня безпеки дитини та охорони праці — поліпшення якості освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; пропаганда здорового та безпечного способу життя серед дітей та батьків; вироблення у дітей дошкільного віку вмінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

 

25.04.14р. було проведено День ЦЗ та об’єктового тренування, дітям надалося елементарне поняття про радіацію, її користь і шкоду, наслідки, які вона може принести.

     

   

   

 

Дорожня абетка для малюків:

20 вересня 2013р. відбулася зустріч працівника ДАІ , старшого лейтенанта ДАІ, Станкова Сергія Володимировича, з дітьми закладу

Профілактика дитячого дорожньо-транспортного травматизму була і залишається одним з пріоритетних напрямків діяльності Державтоінспекції. Така робота не може бути епізодичною, а тому вихователі закладу та працівники ДАІ впродовж всього навчального року проводять різноманітні заняття з безпеки руху, конкурси та вікторини.  

    З метою профілактики дитячого травматизму, нещасних випадків на дорогах, пропаганди безпечної поведінки, а головне, знань Правил дорожнього руху, Сергій Володимирович  розповів дітям до чого призводить недотримання Правил дорожнього руху, як правильно потрібно поводитись на вулиці аби не трапилось лиха,  а після цього пройшла розвага «Дорожня абетка».  Наприкінці заходу Сергій Володимирович подарував дітям диск з правилами дорожньої грамоти.

    Малюки були дуже активними, мали змогу вивчити та згадати правила безпечної поведінки на дорозі.

    Постійна профілактична робота серед дітей дає свої результати: зазвичай навіть найменші пішоходи поводяться на дорозі дисциплінованіше та відповідальніше за дорослих.

    

   

 

   

 

   

 

 

 

З 22  по 26 квітня 2013 року  в дошкільному навчальному закладі пройшов Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності, охорони праці та цивільного захисту.

   У нашому дошкільному навчальному закладі створено систему організації безпеки життєдіяльності дітей та цивільного захисту, яка оптимально доповнює освітньо-виховний процес. Одне із провідних завдань закладу - навчити дітей цінувати власне і чуже життя та здоров’я, впевнено почуватися у будь-чких ситуаціях і приходити на допомогу іншим. Під час тижня знань з основ безпеки життєдіяльності проведено: тематичні заняття, бесіди, дидактичні та рухливі ігри, моделювання надзвичайних ситуацій, практичне навчання з евакуації дітей та персоналу КДНЗ, відбулася зустріч з інспектором пожежної частини. Дошкільники детально познайомилися з роботою пожежників та пожежної машини у надзвичайних ситуаціях. Вихованці дитсадка з радістю дискутували з гостями, розповідаючи історії з власного життя 101, 102  та вигадуючи різноманітні пригоди.Співпраця служб порятунку та дитячого садка – це активна форма передачі знань, умінь, навичок необхідних для оперативних та грамотних дій в разі надзвичайних ситуацій та з метою безпеки особистого здоров’я.

   

 

   

   

Детальніше…

Попередження дитячого травматизму та перша долікарська допомога

        Порізи, садна і подряпини – невід'ємна частина допитливого дитинства. Навіть найуважніші батьки і вихователі не можуть дати гарантії, що опікувана ними дитина виросте без падінь, забитих місць і ушкоджень.

Найпоширеніші види дитячих травм

        Найпоширенішими видами дитячих травм є забої, порізи, садна і подряпини.

Особливе місце серед них посідають травми обличчя. Зокрема, це можуть бути синець, садно, подряпина, прямий лінійний розрив на чолі, рвана рана на підборідді, глибокий розрив нижньої губи. Дітей з будь-якими глибокими ранами слід негайно показати лікареві для своєчасної відповідної обробки рани. Він правильного накладення пов'язки і грамотної обробки рани залежить, яким буде шрам після порізу: дуже великим чи майже не помітним.

        Загальноприйнятими заходами першої долікарської допомоги при порізах і саднах є:

промивання рани;

зупинення кровотечі;

накладення стерильної пов'язки (при кровотечі – тиснутої пов'язки);

застосування антисептика.

        Найкраще лікування для невеликих порізів і подряпин – промивання рани чистою водою з милом за допомогою марлевого тампона чи шматочка чистої тканини. Ретельне промивання – ключ до запобігання інфекції. Після промивання слід добре змити мило водою. Промивання варто повторити кілька разів на день доти, доки поріз повністю не затягнеться. Дуже забруднену рану ліпше промивати перекисом водню. Подряпини можна промивати як водою, та к і антисептичним лосьйоном.

        Після висушування порізу чистим марлевим тампоном слід накласти суху стерильну пов'язку, щоб до повного загоєння поріз залишався чистим. Перед накладанням пов'язки необхідно переконатися у тому, що краї порізу чисті, рівні і легко сходяться, після чого звести їх докупи. Для захисту порізу можна скористатися спеціальним пластиром. У разі накладення пов'язки або пластиру на глибоку рану не варто занадто щільно зводити її краї, оскільки це може спричинити розвиток анаеробних збудників.

        Рана швидше загоїться і вірогідність інфікування зменшиться, якщо її перебинтовувати якомога рідше. Якщо пов'язка послабилася або забруднилася, можна накласти новий шар бинтів поверх попереднього.

        Садно загоюватиметься найліпше, якщо його залишити відкритим. Однак, якщо шкіру ушкоджено на значній ділянці, можна накласти пов'язку. Перед цим потрібно промити рану і залишити її відкритою, поки не утвориться скорина, інакше бинт прилипне, і, знімаючи його, можна пошкодити засохлу скорину.

Звісно, відкрите садно загоюється швидше. Утім, якщо дитина іде гратися на дитячому майданчику, обов’язково слід закрити рану не дуже тугою пов'язкою. Після повернення дитини у приміщення пов'язку знімають.

        Щоб якнайшвидше зупинити кров, на рану необхідно щільно накласти пов'язку і як слід натиснути на неї рукою,а за потреби – потримати її так протягом 15 хвилин. Це зупинить будь-яку кровотечу, крім артеріальної. Для зменшення кровотечі доцільно підняти ушкоджену частину тіла догори. Якщо кров просякнула першу пов'язку, поверх неї необхідно накласти другу тугу пов'язку. Додавати нові пов'язки слід поверх попередніх, оскільки під час знімання пов'язки можна ушкодити кров'яний згусток, який утворився, і цим самим викликати нову кровотечу.

        Надаючи першу допомогу при пораненнях, не можна:

промивати рану спиртом, розчином йоду, оскільки це може викликати опіки;

відривати прилиплі шматочки одягу;

засипати рану ліками у вигляді порошків, змащувати її будь-якими мазями або олією;

класти вату безпосередньо на рану;

видаляти сторонні тіла, а при випаданні внутрішніх органів – вправляти їх у рану (їх можна тільки закрити стерильними матеріалами).

        Отруєння. Гострі отруєння досить часто трапляються у дітей дошкільного віку. Причиною отруєнь є відсутність у малюків життєвого досвіду, знань, а також невміння дорослих сформувати у дитини навички безпечної поведінки. Кожне гостре отруєння або підозра на нього потребують негайного надання медичної допомоги та обов’язкової госпіталізації дитини. Проникнення отрути в організм дитини можливе через рот, а також через дихальні шляхи та шкіру. 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  27 квітня 2011 року у комунальному дошкільному навчальному закладі «Білочка» відбувся показовий «День Цивільної оборони та  об’єктового тренування», на якому були присутні: 

заступник міського голови – Радовська Л.В., головний спеціаліст з кадрових питань та охорони праці – Герасимова С.М., методист міськво – Маргачова В.М. Перша частина заходу була присвячена відпрацюванню практичних дій, керівний склад дошкільного закладу разом з командирами формувань відпрацьовували дії за ввідною «Пожежа». За другою ввідною «Пожежа» були проведені евакуаційні заходи всіх учасників навчально-вихованого процесу. Захід урочисто відкрив завідувач КДНЗ (начальник ЦО) -  Клюкова Н.В., вихователь-методист – Приходько І.В., вихователі: Маковецька І.М., Ковальова М.А., Терехова Т.Г., Панченко О.І., Глущенко І.В., Куберник Л.В.  разом зі своїми вихованцями продемонстрували зрізи знань на теми: «Пожежа», «Надзвичайні ситуації природного характеру». Колектив КДНЗ вірить, що саме злагоджена на всіх рівнях робота зі збереження життя неодмінно принесе користь: вдосконалить набуті знання та навички і виробить майстерність, яка так потрібна і дорослим і дітям у випадках захисту від надзвичайних ситуацій. Практичний результат від проведених показових заходів можна буде оцінити наступного місця, коли комісія управління освіти  відвідає подібні заходи в навчальних закладах міста.

            

   

  
      Безпека дитини у Вашому домі             

        Велика частина нещасних випадків трапляється вдома з дітьми, яким ще не виповнилось 4 роки, тому наводимо способи, як зробити дім безпечнішим. Найкраща гарантія безпеки - власний нагляд за дитиною. Найбільше нещасних випадків буває, коли дитина втомлена, голодна чи хвора, а  Ви зайняті або заклопотані.

 Ризик збільшений, коли сім’я перебуває у незвичному середовищі (поза домом). Якщо купуєте дитині якесь приладдя, то впевніться, чи воно безпечне, і давайте його дитині тільки від зазначеного віку.; купуйте тільки нові речі. Прилади,що були у вжитку, можуть виявитися зношеними поза термін використання або інструкції з їхнього використання нема.                                  

 Усі діти наражаються на нещасні випадки, оскільки їхнє бажання досліджувати й експериментувати випереджає здоровий глузд і передбачливість. Багатьох прикрих ситуацій можна уникнути, адже Ви несете відповідальність за те, щоб Ваша дитина не поранила себе. Однак безпека дитини не означає обмеження її діяльності, просто переконайтесь, що світ довкола неї безпечний для ігор і досліджень.

Кухня

  В кухні є чимало небезпек для дитини, і вони зростають, якщоВи зайняті своїми справами. Отже, не підпускайте дитину до місць, де Ви варите, покладіть її у візочок або залиште у манежі. Пам’ятайте, що плита, чайники і праски ще тривалий час є гарячими після того, як їх вимкнули. Ставте гарячі страви і напої посередині столу так, щоб дитина їх не схопила. Не стеліть на стіл скатертини, бо малюк може потягнути її і перекинути щось на себе. Гостре кухонне приладдя зберігайте у шухляді під замком. Зробіть огорожу навколо робочої плити, ручки каструль поверніть назад. Краще користуйтеся дальніми пальниками плити. Не дозволяйте дитині торкатися дверцят гарячої духовки. Зберігайте всі мийні засоби, відбілювачі і засоби чищення у шафі з замком. Пересвідчіться, що дитина не може дістати до смітника.

Дитяча кімната

  Дитина проводитиме багато часу в спальні, тому переконайтеся, чи там безпечно. Не кладіть у колиску подушки, доки дитині не виповниться 2 роки, і не використовуйте дуже вільні поліетиленові простирадла як водостійкий захист. Ніколи не прив’язуйте до ліжка іграшки шнурками - вони можуть замотатись навколо шиї. Не кладіть у колиску великі іграшки і подушки, дитина може

 

використати їх як сходинку, щоб вилізти. Не прив’язуйте іграшки поперек ліжка, коли вона вже може стояти.

  Замки на вікнах поставте так, щоб вікна були відчиненими лише трішки. Накрийте батареї рушниками.

Переконайтесь, що меблі стоять стійко і мають заокруглені кути.

Дитячі іграшки зберігайте у низькому серванті або на полицях, щоб дитина діставала їх, не тягнучись догори.

Використовуйте вогнестійку постіль і нічний одяг. Встановіть матрац у ліжку якнайнижче, перш ніж дитина почне підтягуватись і вставати.

Запасні підгузники зберігайте у коробці з кришкою. Змінюйте дитині підгузники на підлозі.

Ванна

 Ніколи не залишайте дитину до 4 років саму у ванні з водою або у ванній кімнаті. Користуйтеся спеціальною гумовою підстилкою. Перевіряйте воду, перш ніж класти в неї дитину. Іншим нещасним випадкам, які можуть трапитись у ванній кімнаті, легко запобігти:

· зберігайте усі ліки у недосяжній для дитини шафі під замком;

· бритву і косметику кладіть у недоступне місце;

· накрийте батареї і гарячі сушилки рушниками;

· якщо Ви маєте електричний нагрівач, то він повинен бути вмонтований у стінку із вимикачем з мотузкою;

· мийні засоби і туалетну щітку зберігайте у шафці під замком;

· якщо у Вас душ зі скляною ширмою, то замініть її шторою з тканини або вставте скло, що не б’ється.

Вітальня

 Телевізор поставте у недосяжне місце. Не залишайте будь-де цигарки, сірники, алкоголь чи ліки, приладдя для шиття чи монети. Кімнатні рослини також ставте у недосяжні місця, бо деякі з них отруйні. Якщо маєте скляні двері чи низькі вікна, то ставте міцніше скло, ламіноване або з дротяною сіткою, чи наклейте на нього кольорові попереджувальні малюнки, щоб дитина бачила, де скло.

Коридор і сходи

 Перш ніж дитина навчиться повзати і лізти вгору, встановіть безпечні грати зверху і знизу перед сходами. Простежте, чи коридор і сходи добре освітлені, а грати не були заширокі. Не залишайте на сходах іграшки, купи білизни чи щось інше. Впевніться, що засувка на дверях для дитини недосяжна. Заладнайте дірки на килимах чи в підлозі. Якщо підлога лакована, закріпіть килими, щоб вони не зсувались. Не дозволяйте дитині ходити по лакованій підлозі лише у шкарпетках, обов’язково вбирайте взуття; подивіться, чи нема скалок, якщо вона ходить босою.

Електрика

  Електричні травми дуже серйозні, тож пам’ятайте таке:

· вимикайте електричні прилади, якщо не користуєтеся ними;

· ніколи не залишайте приєднаного продовжувача;

· закрийте розетки, якими не користуєтесь. Спеціальними кришками або ізоляційними стрічками;

· регулярно перевіряйте всі шнури і відновлюйте ті, де є оголений дріт;

· принаймні до 4 років не дозволяйте дитині бавитись з іграшками, що приєднані до електромережі.

 

Безпека для малих і дорослих  - www.babybezpeka.org.ua/

 

 

1
2
3
4
5
6
7