www.radiobells.com #radiobells_script_hash
Слушать онлайн радио

Музейна педагогіка

Музейна педагогіка

        Одне з головних  завдань сучасної  освіти в Україні  - відтворення і розвиток інтелектуального і духовного потенціалу нації.

         Базовий компонент дошкільної освіти в Україні  (нова редакція) та діючі  програми  розвитку дитини  дошкільного віку  створюють величезний простір для творчого використання різних інноваційних педагогічних технологій , прояву творчості і гнучкості у підході до виховання дитини.

  Музейна педагогіка - досить новий, але вже популярний напрям навчально - виховної діяльності.   

Музейна педагогіка

·        Музейна педагогіка - нова галузь педагогічної науки, що має міждисциплінарний характер, перебуваючи "на перехресті" музеєзнавства, соціальної педагогіки та педагогіки дозвілля.

·        Музейна педагогіка - це галузь педагогічної науки, яка побудована на основі науково-практичної діяльності й орієнтована на передачу культурно-освітнього досвіду в умовах музейного середовища.

Що таке міні–музей?

·        Міні-музеї в дитячому садку — це особливий розвивальний простір, створений з метою долучення дитини до світу мистецтва, розширення її культурного й національного світогляду, формування життєвої компетентності.

·        Завдання міні–музею – продемонструвати об’єкт з різних сторін, відобразити його взаємозв’язки з іншими об’єктами.

Завдання міні-музею

·        Формувати в дошкільників поняття “музей”, знайомити з роллю музеїв у нашому житті;

·        Збагачувати та постійно оновлювати предметно-розвивальне середовище в ДНЗ;

·        Використовувати при ознайомленні з певною темою широкого спектру різних форм роботи;

·        Розвивати пізнавальні інтереси дітей;

·        Формувати проектно-дослідницькі вміння дошкільників;

·        Залучати вихованців до самостійної пошукової діяльності;

·        Формувати активну життєву позицію.

Де розташувати міні–музей у ДНЗ?

·        у приміщенні групи;

·        у роздягальні;

·        у приміщенні для додаткових занять;

·        у холі.

Як оформити міні–музей?

·        Використати горизонтальні поверхні: полиці шаф, кутки, підставки, столи тощо.

·        Використати вертикальні поверхні: настінні полиці; ширми; стенди; мобіле; сухі гілки тощо.

·        Комбіновано використати горизонтальні та вертикальні поверхні.

Які види педагогічної роботи можна організувати в міні–музеї?

·        екскурсії (проводить вихователь чи підготовлені діти);

·        бесіди – п’ятихвилинки;

·        фрагменти заняття;

·        ранковий прийом;

·        дискусії;

·        різні ігри.

   Щодо максимальної ситуалізації творчих здібностей кожної дитини, виявлення розвитку обдарованих дітей в дошкільному закладі було створено  спеціальне розвивальне середовище – Музей «Різнокольоровий світ творчості», що містить різноманітний матеріал з образотворчої діяльності  в квітковій гамі, для занять з дітьми ліпленням, аплікацією, орігамі. 

 

  Виховання в музейному середовищі сприяє формуванню
високодуховної , творчої особистості.
 Музейна педагогіка в нашому дошкільному закладі – це синтез творчої діяльності усіх педагогічних працівників, дітей та їх батьків. У класичних музеях не можна торкатися експонатів руками, а в нашому не просто можна, а навіть потрібно! Дитина має можливість брати вироби у руки, розглядати їх, обстежувати тактильно, а також переставляти на інше місце, створювати власну експозицію. Завдяки музейній педагогіці ми маємо змогу ефективно формувати в кожного вихованця здатність до творчості, розвивати уяву дітей, їхню фантазію, навички продуктивної діяльності (малювання, ліплення, аплікації) та самостійності.

 

  Міні-музеї в дитячому садку — це особливий розвивальний простір, створений з метою долучення дитини до світу мистецтва, розширення її культурного й національного світогляду, формування життєвої компетентності. Тому у кожній віковій групі створені міні-музеї української символіки та побуту. 

Щодо максимальної ситуалізації творчих здібностей кожної дитини, виявлення розвитку обдарованих дітей в дошкільному закладі було створено  спеціальне розвивальне середовище – Музей «Різнокольоровий світ творчості», що містить різноманітний матеріал з образотворчої діяльності  в квітковій гамі, для занять з дітьми ліпленням, аплікацією, оригамі. Виховання в музейному середовищі сприяє формуванню високодуховної , творчої особистості.

          Музейна педагогіка в нашому дошкільному закладі – це синтез творчої діяльності усіх педагогічних працівників, дітей та їх батьків. Завдяки музейній педагогіці ми маємо змогу ефективно формувати в кожного вихованця здатність до творчості, розвивати уяву дітей, їхню фантазію, навички продуктивної діяльності (малювання, ліплення, аплікації) та самостійності.

      Світ мистецтва безмежний. Пізнавати його людина буде не день, не рік, а все життя. Тому починаючи з дошкільного закладу наші педагоги розвивають в дітей художній смак, виховують важливу для людини якість – любов до мистецтва, до прекрасного.