Віконечко в природу
Вивчення пори року, природних явищ, що відбуваються в різний час року і свят, відповідних того чи іншого часу року входить в програму підготовки дитини до школи. Спробувати пояснити різницю в порах року можна вже малюкові з 3-х років. Малюк вже цілком конкретно може пояснити, що означає дощик або сніжок, відрізнити холод і тепло. Ось і почнемо, базуючись на цих поняттях пояснювати малюкові різницю. Добре, їли все це буде відбуватися комплексно, ви будете влаштовувати малюкові завдання з переглядом картинок, і виражати свої знання в рукоділлі і дивитися разом розвиваюче відео про пори року. Вивчимо пори року. Дуже важливо навчити дитину розрізняти базові поняття, це не тільки зможе розширити його кругозір, але і допоможе адекватної оцінки того, що необхідно одягнути в той чи інший час. І чи не вийде так, що пізньої осені малюк буде наполягати на красивих босоніжках, коли всі одягли теплі черевички. Ваше завдання на дитячому мовою, не складними словами пояснити, що із себе представляє той чи інший сезон. Будь-яке ваше пояснення повинно супроводжуватися картинками. Малюкові важливо усвідомити, що відмінність часів року не тільки в назві, але а насамперед в умовах їх протікання: взимку йде сніг і холодно, влітку: сонечко і спека та ін/ Потім перейдіть до конкретики: що відбувається з водою, деревами, травою і квітами, як поводяться тварини, що носять люди і т. д. Чудово, якщо в кожен сезон будуть зазначатися особливі свята, дитина їх запам'ятає і буде асоціювати з цим часом року. (Новий рік, 8 березня, свята врожаю, день літнього сонцестояння і ін). А ще згадуйте з дитиною, що він любить більше всього робити в певний час року ( взимку кататися на санках, влітку-плавати, оснень-збирати гриби і різнобарвні листя, навесні -шукати проліски. Дуже важливо. щоб дитина розуміла всі сезонні особливості. Найкраще пояснити на прикладі дерев.
Джерело: http://ladyjour.in.ua/ditina/vchimo-pori-roku-i-misjaci-z-ditmi-v-gri.html
Зима
Це диво-дивне – зима! Як люблять, як чекають на неї діти! Для них зима – це добра фея-чарівниця, яка приносить із собою веселощі, забави, гарні свята, подарунки, катання на санчатах, лижах, ковзанах... Дітей цікавить все: що таке мороз, сніг, сніжинки, іній, лід? Як утворюються бурульки? Як зимують рослини і тварини? Оскільки дитина – активний суб’єкт взаємодії з природою, то про все вона хоче дізнатися. Сніг – біле диво зими! Снігопад – танок мільйонів сніжинок! Спостерігати з дітьми за снігопадом треба неодноразово. Пропонувати дітям піймати сніжинку на рукавичку і на руку, простежити, де швидше розтає сніжинка, і чому. А щоб розглянути форму сніжинки, слід дати дітям клаптик темного паперу і запропонувати спіймати на нього сніжинку. Діти грають зі снігом: ліплять сніжинки, сніговика, споруджують снігові будівлі, і водночас ознайомлюються з властивостями снігу. Під час прогулянок звертати треба вихователям, або батькам увагу дітей на: красу засніжених дерев і кущів; сліди птахів на снігу; стан неба. Результати цих спостережень використовувати на заняттях.
Процес пізнання довкілля є незамінним емоційним стимулом думки. Для дитини дошкільного віку цей стимул відіграє винятково важливу роль.
Спостереження, споглядання простору виховує погляд, без якого складно вирости творчою людиною.
|